تماس با ما     02166915918  
 
   
  صفحه اصلی     درباره افق دور     راهنمای خرید     فروشگاه     قوانین     چاپ کتب شما     پدیدآورندگان     استخدام     تماس با ما    
رمان
روانشناسی
کودکان (جغد دانا)
نوجوانان
درسی و آموزشی
زبان های خارجی
مدیریت و تجاری
اعتیاد و بهبودی
متفرقه
 
دانيل گاتليب
 
 
به جاي زندگي نامه...

چند ماه پس از تصادفي كه به قطع نخاع من منجر شد، همچنان در مركز توانبخشي «مگي» در فيلادلفيا بستري بودم. به خاطر اين تصادف و زندگي كردن مانند يك افليج بي‌نهايت افسرده و نااميد بودم. روزي در ترياي بيمارستان با مردي حدوداً هفتاد ساله آشنا شدم كه در اثر ديابت، بينايي هر دو چشمش را از دست داده و به تازگي يك پايش قطع شده بود. او با پرستاراني كه براي غذا دادن نزد او آمدند شوخي و با آنها خوش و بش مي‌كرد. به‌شدت تحت تأثير روحيه‌ي بي‌نظير او در اين شرايطو غم‌انگيزي و رو به مرگ، قرار گرفته بودم.
مي‌خواهم اين كتاب را به برادر نابينا، فلج و خوش‌ذوقم در مركز توانبخشي «مگي» تقديم كنم؛ به روحيه فوق‌العاده او و منش بزرگوارنه‌اش.
دكتر «دانيل گاتليب »

فكر نوشتن اين كتاب ( پاي دردو دل خانواده ها) در اواخر سال 1980 در يكي از شب‌هايي كه در كنار خانواده مركز توانبخشي در فيلادلفيا دور هم نشسته بوديم، به فكرم خطور كرد. به ياد مي‌آورم كه داشتم به يكي از دوستان خوبم به نام «جف مارك » مي‌گفتم فكر نوشتن يك كتاب به ذهنم خطور كرده، اما نمي‌دانم آن را در رابطه با چه موضوعي بايد بنويسم؟ نظر او اين بود: چرا درباره «مسائل خانوادگي» چيزي نمي‌نويسي؟
در آن زمان، «مسائل خانوادگي» نام يكي از برنامه‌هاي راديويي در فيلادلفيا بود كه من مجري آن بودم؛ در شبكه WHYY بر روي موج راديويي PBS نظر جف مرا به اين فكر انداخت كه چگونه مي‌توانم از نظر و پاسخ‌هاي صدها شنونده استفاده كنم و آن را در قلب كتابي كه مي‌خواستم بنويسم وارد كنم. به همين دليل، از جف به خاطر اينكه باعث تولد اولين كتاب من شد، تشكر مي‌كنم.
بيست سال از آن روز گذشته و من همچنان مجري برنامه راديويي شبكه WHYY هستم؛ هر چند نام برنامه از «مسائل خانوادگي» به «صدها در خانواده» تغيير كرده است. همچنين در در يكي از ستون‌هاي مجله دو ماه نامه فيلادلفيا مقاله نوشتم و دو كتاب ديگر هم چاپ كردم.( نامه هايي به سام) نگرش من نسبت به خود و دنياي اطرافم در بعضي از مسائل تغيير كرده است. اما كتاب صداهايي در خانواده که بيان‌كننده ي اصلي آنچه مي‌خواهم درباره والدين، همسر، فرزندان و خودمان بگويم و باورهاي اصلي درباره نقشي كه هركدام از مادر زندگي ديگري ايفا مي‌كنيم، است. خوشحالم كه اين كتاب ها به چاپ رسيده اند.
هر فصلي از اين کتاب نامه‌اي است براي سام. بعضي از اين نامه‌ها ماجرا‌هايي از زندگي من هستند. بيشتر آنها ماجراي مسائلي است كه من ياد گرفته‌ام. و همه اين نامه‌ها ماجرا‌هايي درباره ارزش انسانيت هستند.

شايد اين سام باشد که بايد از او تشکر کرد چون وجود او الهام‌بخش پدربزرگش در نوشتن اين كتاب شد، و او چه موجود با محبتي است.
روزنامه فيلادلفيا اينکوايرر
 
 

نظر شما در مورد این کتاب:
   
نام
   
ایمیل
   
نظر شما
 
کد امنیتی      
   
 
 

 
  نمایشگاه کتاب  گسترش فروشگاه همکاری با افق دور افق دور در شبکه های اجتماعی  
 
درباره ما

 

کتاب های افق دور


طرح حمایت از مترجمین

استخدام
ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

ما را در کانال تلگرام دنبال کنید!

گروه تلگرام مترجم اولی ها
 
 
کلیه حقوق و فعالیتهای این سایت محفوظ و بر طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد
تمامی کالاها و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشد
طراح و برنامه نویس: علی نظری