تماس با ما     02166915918  
 
   
  صفحه اصلی     درباره افق دور     راهنمای خرید     فروشگاه     قوانین     چاپ کتب شما     پدیدآورندگان     استخدام     تماس با ما    
رمان
روانشناسی
کودکان (جغد دانا)
نوجوانان
درسی و آموزشی
زبان های خارجی
مدیریت و تجاری
اعتیاد و بهبودی
متفرقه
 
دکتراستيون فارمر
 
 
من نيز همانند شما در كودكي مورد آزار و اذيت قرار گرفتم. من با پدري معتاد و مادري عصبي و وابسته‌ بزرگ شدم. يكي از قديمي‌ترين خاطراتم به دوران سه سالگي برمي‌گردد، كه با وحشت شاهد صحنه‌اي بودم كه مادرم انگشتان برادرم را با كبريت مي‌سوزاند و او گريه مي‌كرد. من از ترس اين كه مبادا مادرم مرا پيدا كند و انگشتان مرا نيز بسوزاند در يك كمد پنهان شده بودم. مشاهده‌ي صحنه‌هاي وحشيانه و ديوانه‌كننده‌اي مثل اين سال‌هاي رشد مرا تحت تأثير قرار دادند. چه شب‌هايي كه من در رختخوابم دراز مي‌كشيدم و وقتي پدر و مادر و برادرم در اتاق مجاور فرياد مي‌زدند و با هم دعوا مي‌كردند از ترس مچاله مي‌شدم. چه زمان‌ها كه آرزو مي‌كردم كسي از راه برسد و اين درد را برطرف كند، مرا در آغوش بگيرد و به من بگويد همه چيز روبه‌راه مي‌شود.
اما فريادرسي نبود. ياد گرفتم براي اين كه بتوانم دوام بياورم احساساتم را انكار كنم و تا جايي كه مي‌توانم آدم ساكتي باشم و جلو چشم ديگران قرار نگيرم. اميدوار بودم با خوب بودنم، همه خوشحال باشند و دست از اين آزار و اذيت‌ها بردارند. اما اين طور نشد. من متوجه شدم كه نمي‌توانم اوضاع به هم ريخته‌ي خانه را مرتب كنم و فهميدم بهترين كاري كه از دستم برمي‌آيد اين است كه بعد از سپري شدن اين صحنه‌ها كاري كنم كه ديگران احساس بهتري داشته باشند.
آن قدر در كمك كردن به ديگران مهارت پيدا كرده بودم كه در ده سالگي به «مشاور» خانواده تبديل شدم. اين استعداد و كنجكاوي شديد براي پي بردن به علت رفتارهاي مردم باعث شد كه پانزده سال پيش به يك مشاور واقعي تبديل شوم.
در اولين سال‌هاي درمانگري‌ام، بيماران براي رهايي از افسردگي، اضطراب، مشكلاتي كه در روابط داشتند و انبوهي از ديگر مشكلات به من مراجعه مي‌كردند. و به ندرت ريشه‌ي اين مشكلات را در آزار و اذيت‌هاي دوران كودكي مي‌ديدند. هر چه بيشتر درمان مي‌كردم، بيشتر مي‌فهميدم كه بيشتر اين مردان و زنان مشكلات مشتركي داشتند كه در بدرفتاري‌هايي دوران كودكي‌شان ريشه داشت. بسياري از آن‌ها نيز والدين معتاد داشتند، اما بيشترشان اين طور نبودند. عده‌اي به شدت مورد بدرفتاري قرار گرفته بودند؛ عده‌اي فقط مورد آزار و اذيت عاطفي يا بي‌توجهي قرار گرفته بودند. نوع بدرفتاري و آزار و اذيت هر چه كه بود، همه‌ي آن‌ها خرد شدن احساسات و مورد خيانت قرار گرفتن به دليل معصوميتِ دوران كودكي را تجربه كرده بودند.
وقتي در جامعه به دور و برم نگاه كردم و كتاب‌هايي معروف و تخصصي‌ را بررسي كردم متوجه شدم كه در مورد مشكلات بزرگسالاني كه در در دوران كودكي مورد آزار و اذيت و بدرفتاري قرار گرفته‌اند مطالب بسيار كمي گفته و نوشته شده است. كتاب‌هاي موجود بيشتر درباره‌ي مشكل بحث مي‌كردند و راه‌حل‌هاي معدودي ارائه مي‌دادند.
به همين علت من مركز رسيدگي به فرزندان والدين بدرفتار را تأسيس كردم و علت نوشتن اين كتاب نيز همين است. اميدوارم اين كتاب بتواند در درك ارتباط ميان تحمل بدرفتاري در دوران كودكي و مشكلات امروز‌تان به شما كمك كند و شما بتوانيد با استفاده از برنامه‌ي بهبودي كه در اين جا ارائه مي‌شود براي درمان زخم‌هاي رواني و عاطفي خود راهي پيدا كنيد.
وقتي ما به عنوان بزرگسالان خود را درمان مي‌كنيم جاي امن‌تر و محبوب‌تري در قلب خود ايجاد مي‌كنيم كه در جهان بيرون، فرزندان‌مان و فرزندانِ فرزندان‌مان منعكس مي‌شود. اميدوارم اين كتاب به شما كمك كند.

استيون فارمر
 
 

نظر شما در مورد این کتاب:
   
نام
   
ایمیل
   
نظر شما
 
کد امنیتی      
   
 
 

 
  نمایشگاه کتاب  گسترش فروشگاه همکاری با افق دور افق دور در شبکه های اجتماعی  
 
درباره ما

 

کتاب های افق دور


طرح حمایت از مترجمین

استخدام
ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

ما را در کانال تلگرام دنبال کنید!

گروه تلگرام مترجم اولی ها
 
 
کلیه حقوق و فعالیتهای این سایت محفوظ و بر طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد
تمامی کالاها و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشد
طراح و برنامه نویس: علی نظری